top of page

Нови! Оригинал Nokia 2720 Flip телефони со копчиња и српско мени

Телефоните работат на сите SIM картички ( Dual SIM)

Сосема нови и неупотребувани со големи копчиња, 2 екрани надворешен и внатрешен , како и српско мени

Нокиа 2720 Flip е класичен телефон со преклопување кој ви нуди 4G поврзаност и паметни функции. Овој телефон има 2.8 инчен TFT екран со резолуција од 240 x 320 пиксели, како и втор екран од 1.3 инчи на надворешната страна1. Телефонот работи на оперативниот систем KaiOS 2.5.2, кој ви овозможува да користите апликации како WhatsApp, Facebook, Google Assistant и други. Телефонот е опремен со процесор Qualcomm Snapdragon 205, 512 MB RAM и 4 GB внатрешна меморија, која може да се прошири со микро SD картичка.

Телефонот има задна камера од 2 MP со LED светло, а батеријата е од 1500 mAh, која ви обезбедува до 700 часа во мирување4. Нокиа 2720 Flip е елегантен, практичен и забавен телефон, кој ви нуди сѐ што ви треба за секојдневната комуникација.

Сликите и видеото се од телефоните што се за продажба!!!

Novi! Original Nokia 2720 Flip Dual Display so Srpsko meni

ден6.000,00 Regular Price
ден4.990,00Sale Price
    Product Page: Stores_Product_Widget
    bottom of page