top of page

Нови! Неотпакувани Nokia 6310 (2021 Editon) во сите бои

Телефоните работст на сите SIM картички ( Dual SIM)

Сосема нови и неотпакувани, доаѓјаат со кутија, полнач и слушалки.

Nokia 6310 (2021) е нова верзија на класичниот телефон кој се враќа со некои модерни додатоци. Телефонот има голем колор екран од 2.8 инчи, кој овозможува подобра читливост и пристапност. Тој исто така има безжично FM радио, долготрајна батерија која може да издржи до една недела помеѓу полнењата, и не заборавајте го класичниот Snake. Телефонот е изработен од поликарбонат, па е доволно цврст за да издржи на секојдневниот живот. Еве некои од спецификациите на Nokia 6310 (2021):

- Процесор: Unisoc 6531F

- Оперативен систем: S30+

- Меморија: 8 MB RAM, 16 MB складиште (проширување до 32 GB преку microSD)

- Камера: VGA со LED светло

- SIM картичка: Dual SIM (Mini-SIM, Nano-SIM, dual stand-by)

- Поврзување: Bluetooth 5.0, 3.5mm аудио приклучок, Micro-USB

- Батерија: Li-Ion 1150 mAh, отстранлива

- Бои: Жолта, Црна, Темно зелена

Novi! Nokia 6310 (2021) original vo site boi 2.8 inci Fm Radio Bluetooth

ден6.000,00 Regular Price
ден4.290,00Sale Price
    Product Page: Stores_Product_Widget
    bottom of page