top of page

Нови, неотворени оригинал Nokia 6300 4G темно зелена боја и бела боја

Телефоните работат на сите SIM картички ( Dual SIM )

Nokia 6300 4G е нова верзија на популарниот телефон од 2007 година, кој сега поддржува 4G мрежи и социјални медиуми. Телефонот има компактен дизајн, изработен од пластика. Тој исто така има 2.4-инчен TFT LCD екран, VGA камера со LED светло, и FM радио. Телефонот работи на оперативниот систем KaiOS 2.5, кој овозможува пристап до YouTube, Facebook, WhatsApp, Google Maps и Google Assistant. Телефонот е опремен со процесор Qualcomm Snapdragon 210, 512 MB RAM и 4 GB складиште, кои може да се прошират преку microSD картичка. Батеријата е отстранлива и има капацитет од 1500 mAh. Еве некои од спецификациите на Nokia 6300 4G:

- Процесор: Qualcomm Snapdragon 210 (28 nm)

- Оперативен систем: KaiOS 2.5

- Меморија: 512 MB RAM, 4 GB складиште (проширување до 32 GB преку microSD)

- Камера: VGA со LED светло

- SIM картичка: Една или две SIM картички (Nano-SIM, dual stand-by)

- Поврзување: Bluetooth 4.0, 3.5mm аудио приклучок, Micro-USB

- Батерија: Li-Ion 1500 mAh, отстранлива

- Бои: Светло сива, Бела, зелена

Novi! Nokia 6300 4G Dual Sim

ден5.000,00 Regular Price
ден3.590,00Sale Price
    Product Page: Stores_Product_Widget
    bottom of page