top of page

Nov! Neotvoren Samsung A55 5G Navy 128Gb 8Gb ram

Telefonot raboti na site SIM karticki ( No SIM Restrictions)

Sosema Nov i Neotvoren kupen od Telekom Operator so 24 m Garancija

Slikite i videoto se od telefonot sto e za prodazba:

Samsung Galaxy A55 5G е смартфон кој беше лансиран на 11 март 2024 година и е достапен во две опции за складирање: 128GB и 256GB. Процесорот е од Exynos 1480 чипсет заедно со 8GB RAM. Уредот има 6,60-инчен сензор екран со резолуција од 2340x1080 пиксели (FHD+) и освежување од 120Hz. Работи на Android 14 батерија од 5000mAh која поддржува 25W брзо полнење.

Samsung Galaxy A55 5G доаѓа со три камери на задниот дел, вклучувајќи го 50-мегапикселниот примарен објектив, 12-мегапикселниот објектив и 5-мегапикселниот објектив. Има една предна камера за селфи со 32-мегапикселен сензор. Уредот има димензии од 161,10 x 77,00 x 8,20 милиметри (висина x ширина x дебелина) и тежи 213,00 грама. Има IP67 оцена за заштита од прашина и вода и е метална изработка.

Опциите за поврзување на Samsung Galaxy A55 5G вклучуваат Wi-Fi, GPS и USB Type-C. Сензорите на телефонот вклучуваат акселерометар, компас/магнетометар, гироскоп, сензор за близина и сензор за отпечатоци

Nov! Samsung A55 5G Navy 8/128Gb so 24m Garancija

ден22.000,00 Regular Price
ден19.990,00Sale Price
    Product Page: Stores_Product_Widget
    bottom of page