top of page

Bukvalno kako Nov! Google Pixel 7 Snow ( Bela boja) 8Gb ram 128Gb

Telefonot e glanc socuvan bukvalno kako Nov, bez nikakvi tragi ili znaci na koristesnje , kupen i donesen od Japan

Doagja so USB kabel type c to type c

🚀 Надградете го вашето искуство со мобилните телефони со Google Pixel 7! Овој уред нуди моќен Tensor G2 процесор и 8GB RAM за беспрекорна брзина и перформанси. Камерите од 50 MP и 12 MP ултраширока обезбедуваат врвни фотографии и видеа, додека AMOLED екранот со 90Hz освежување ви дава живописни визуелизации. Со 5G поддршка и батерија која трае цел ден, Google Pixel 7 е идеален за секојдневни задачи и забава.

Specifikacii:

### Google Pixel 7

📱 **Процесор и Меморија:**

- Процесор: Google Tensor G2 со 8 јадра (2x 2.35GHz Cortex-X1, 2x 2.35GHz Cortex-A78, 4x 1.8GHz Cortex-A55)

- Графички процесор: Mali-G710 MP7

- RAM: 8GB LPDDR5

- Внатрешна меморија: 128GB UFS 3.1

📸 **Камера:**

- Главна камера: 50 MP (f/1.9, 25mm, OIS), 12 MP ултраширока (f/2.2, 114°)

- Видео снимање: 4K UHD до 60 fps, Full HD до 240 fps (слоумоушн)

- Предна камера: 10.8 MP (f/2.2), 4K видео снимање

🔋 **Батерија и Полнење:**

- Капацитет: 4355 mAh

- Брзо полнење: 30W

- Безжично полнење: 21W

- Обратно безжично полнење: Поддржано

🖥 **Екран:**

- Големина: 6.3 инчи

- Тип: AMOLED, 90Hz освежување

- Резолуција: 1080 x 2400 пиксели

📡 **Конективност и Мрежи:**

- 5G поддршка: SA/NSA/Sub6/mmWave

- Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.2, NFC, USB Type-C 3.2

- SIM: Dual SIM (nano-SIM + eSIM)

🔒 **Безбедност:**

- Сензор за отпечатоци под екран

- IP68 водоотпорен и отпорен на прашина

Kako Nov! Google Pixel 7 Snow 8Gb ram 128Gb

ден24.600,00 Regular Price
ден19.690,00Sale Price
    Product Page: Stores_Product_Widget
    bottom of page